Warsztaty
co wtorek: 5.07-30.08.2022

Ciało słucham – warsztaty świadomego ruchu

Odetchnij i zadbaj o siebie na zajęciach ze świadomego ruchu. "POLIN na Łące" zaprasza mieszkańców Warszawy, a w szczególności muranowian, na plenerowe zajęcia ruchowe, podczas których zatroszczymy się o nasze ciała i umysły.

  • Każdy wtorek od 28 czerwca do 30 sierpnia
    • 5, 12, 19, 26 lipca, godz. 17.00-18.00
    • 2, 9, 16, 23, 30 sierpnia, godz. 17.00-18.00
  • Wstęp wolny
  • Miejsce: "POLIN na Łące" (zielony skwer przy Muzeum POLIN od strony ul. Lewartowskiego)

Przez wieki obowiązywał kanon myślenia o ciele i umyśle jako odrębnych, a nawet przeciwstawnych rzeczywistościach. Dziś wiemy już, że są to naczynia połączone, które wspólnie stanowią o naszym dobrobycie. Na cotygodniowych zajęciach plenerowych zadbamy o siebie kompleksowo, łącząc techniki świadomego ruchu, medytacji mindfulness i automasażu. Złap oddech w łąkowej scenerii i chwilę dla siebie w codziennym biegu.

Na zajęcia zapraszamy wszystkich, bez względu na poziom zaawansowania. Należy przyjść w wygodnym stroju sportowym i zabrać ze sobą matę lub koc do ćwiczeń.

Aleksandra Antoniuk – praktyczka ruchu i uważności, pedagożka teatru, animatorka kultury. Jako Ciało_słucham prowadzi warsztaty ruchowe, organizuje wyjazdy retreatowe i praktykuje współczesny masaż tajski. Swoją ciekawość w ruchu i bezruchu rozwija, praktykując kontakt improwizację i medytację w nurcie Mindfulness Based Living Course.

Logo projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe - od prawej logotypy Iceland Lichtenstein Norway Grants, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum POLIN. Pod spodem napis Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl