Muzeum
1.12.2020

Nagroda POLIN 2020 - znamy nominowanych

Grafika ilustracyjna
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Spośród kilkudziesięciu aplikacji z całej Polski kapituła konkursu Nagroda POLIN 2020 wyłoniła 6 finalistów. Ogłoszenie laureatki lub laureata Nagrody POLIN 2020 nastąpi 1 grudnia podczas finału konkursu w mediach społecznościowych Muzeum POLIN.

W tegorocznej edycji konkursu kapituła nagrodziła nominacją 6 kandydatów. Są to:

Serdecznie gratulujemy nominowanym!

- Konkurs Nagroda POLIN 2020 odbywa się w szczególnych warunkach, gdy okoliczności związane z epidemią COVID-19 znacząco utrudniły nie tylko prowadzenie działalności gospodarczej w wielu branżach, ale także realizację projektów społecznych. Mimo to, w tegorocznej edycji konkursu otrzymaliśmy kilkadziesiąt zgłoszeń, z których niełatwo było wybrać finalistów. Chcemy wyrazić uznanie i wdzięczność wszystkim, którzy mimo przeciwności działają na rzecz zachowania dziedzictwa polskich Żydów - mówi Radosław Wójcik, kierownik konkursu Nagroda POLIN 2020.

Szczególne podziękowania składamy osobom, które zgłosiły kandydatów w konkursie Nagroda POLIN. To dzięki Państwu możemy popularyzować i wspierać inicjatywy, których celem jest przywracanie i ochrona pamięci o historii polskich Żydów. Cieszymy się, że jest ich wiele. Wszyscy, którzy poświęcają im swój czas i energię, zasługują na naszą wdzięczność i wyróżnienie.

Ogłoszenie laureatów konkursu nastąpi 1 grudnia 2020 roku o godzinie 20:00 w kanałach Muzeum POLIN w mediach społecznościowych.

Łączna wysokość nagród pieniężnych w tegorocznej edycji konkursu wynosi 60 tysięcy złotych. Ufundowali je Tomek Ulatowski, Znamienity Darczyńca Muzeum POLIN, Wiktor Askanas i Ewa Masny-Askanas, Odette and Nimrod S. Ariav Foundation oraz anonimowy darczyńca. 
Mecenasem konkursu Nagroda POLIN 2020 jest Jankilevitsch Foundation. Działanie realizowane w ramach projektu „Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe” jest finansowane przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszu EOG oraz przez budżet krajowy.

Mecenasem konkursu Nagroda POLIN 2020 jest Jankilevitsch Foundation.

Współorganizatorem finału konkursu Nagroda POLIN 2020 jest Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl

Poniżej przedstawiamy sylwetki nominowanych w konkursie Nagroda POLIN 2020.