Wydarzenie
01.12.2020

Finał konkursu Nagroda POLIN 2020

Wirtualny finał konkursu Nagroda POLIN 2020 odbędzie się 1 grudnia o godzinie 20:00 w mediach społecznościowych Muzeum - na Facebooku i w serwisie YouTube. Podczas ogłoszenia wyników online zabierzemy was w podróż do miejsc, w których na co dzień działają nominowani.

W tegorocznej edycji konkursu Nagroda POLIN w gronie finalistów znalazło się pięć osób i jedna organizacja. Są to:

Mimo szczególnych warunków związanych z epidemią COVID-19, które znacząco utrudniły realizację projektów społecznych, otrzymaliśmy kilkadziesiąt zgłoszeń. Cieszymy się, że jest tak wiele osób, które mimo przeciwności losu konsekwentnie działają na rzecz zachowania żydowskiego dziedzictwa. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy realizują misję Muzeum POLIN na poziomie lokalnym i regionalnym, przywracając i chroniąc pamięć o historii polskich Żydów.

Laureaci konkursu otrzymają nagrody pieniężne, które ufundowali: Tomek Ulatowski, Wiktor Askanas i Ewa Masny-Askanas, Odette and Nimrod S. Ariav Foundation oraz anonimowy darczyńca.

Mecenasem konkursu Nagroda POLIN 2020 jest Jankilevitsch Foundation.

Współorganizatorem finału konkursu Nagroda POLIN 2020 jest Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce

Działanie realizowane w ramach projektu „Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe” jest finansowane przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszu EOG oraz przez budżet krajowy.
 

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl