Wydarzenie

"Tu Muranów" - poznaj wystawę online

Na zdjęciu widać trzy osoby, trzymające instrumenty dęte, n.in. puzon i tubę, wyglądające zza parapetu na balkonie wewnętrznym w Muzeum POLIN
fot. M. Jaźwiecki / Muzeum Historii Żydów Polskich

Wystawa "Tu Muranów" to spacer w czasie i przestrzeni, wspólne spojrzenie w głąb miasta. Niezwykłą, wielopoziomową historię Muranowa i Warszawy odkrywamy dla naszych gości także online. Dużo więcej ciekawych informacji, wzruszających świadectw przeszłości prezentujemy na miejscu!

 • Tu Muranów: wystawa

  Cykl krótkich (ok. 20 minut) wideooprowadzań po wystawie emitowanych na profilach muzeum na Facebooku oraz YouTube. Nową ekspozycję przedstawi jej twórcy: prof. Jacek Leociak i Beata Chomątowska oraz Joanna Fikus - kierowniczka Działu Wystaw Muzeum POLIN.
   

   
   

   
   

   
 • Tu Muranów: Czytelnia POLIN online
  Podczas kolejnego literackiego spotkania z cyklu Czytelnia POLIN w świecie wirtualnym gościmy autorów katalogu i twórców wystawy "Tu Muranów" - Sylwię Chutnik, Kamilę Radecką-Mikulicz, Michała Bilewicza. Dyskusję poprowadził Michał Nogaś.
   

   
 • Tu Muranów: Nalewki, czyli dawne serce dzielnicy północnej

  W trakcie wirtualnej przechadzki wzdłuż ulicy Stare Nalewki dowiemy się, jak przed wojną wyglądała najbardziej znana żydowska ulica w Europie. Posłuchamy opowieści o życiu mieszkańców tego miejsca.
  Spacer, dostępny na profilu muzeum na Facebooku oraz YouTube, poprowadzi Katarzyna Jankowska, przewodniczka z POLIN.
   

   
 • Tu Muranów: Murale

  Jak poznać i zrozumieć historię miejsc i budynków, po których nie został żaden ślad? Na Muranowie pomagają w tym murale. W trakcie wirtualnego spaceru szlakiem tych malowideł usłyszymy historie mieszkanek dzielnicy północnej oraz bojowniczek getta. Dowiemy się również dlaczego Osioł ze Shreka mówi w języku esperanto. Spacer poprowadzi Katarzyna Jankowska przewodniczka z POLIN.
  Spacer dostępny na profilu muzeum na Facebooku oraz YouTube.
   

   
 • "Rezerwacja" Katarzyny Janowskiej

  Program poświęcony otwarciu wystawy emitowany na profilach facebookowych Muzeum Polin i Onet.Kultura
   

   

Zachęcamy także do spotkań na żywo (nie tylko w internecie).

Zapraszamy na spacery z przewodnikami i przewodniczkami po Muranowie, na "Łąkę Leśmiana" przy muzeum i do oglądania instalacji artystycznej Artura Żmijewskiego oraz Zofii Waślickiej-Żmijewskiej, którzy pokażą w nowym świetle przedwojenne przedmioty znalezione podczas budowy muzeum. Wśród nich znajdują się m.in. brytfanka do pieczenia, sztućce, szklanki, okulary czy zwykły zegarek.

 

Transkrypcje